Objednejte teď a zásilku doručíme do 48 hodin.

SanusVia Pepř kajenský mletý bio koření 35g

Kód: ART01875
Značka: SanusVia
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Kajenský pepř se získává mletím chilli papriček Cayenne a jeho název vznikl pouze mylným překladem slova pepper, které znamená 'paprika' a zároveň 'pepř'. Má velmi ostrou, lehce kyselou chuť.

Detailní informace

Koření bez soli v bio kvalitě
Koření v bio kvalitě
certifikace a kvalita
Koření bez soli a glutamanu
Koření bez soli
nepřidáváme sůl ani glutaman

Detailní popis produktu

Název koření kajenský (příp. kayenský) tkví v jeho původu. Tím je oblast Jižní Ameriky, kousek od řeky Cayenne, odkud se rozšířil do Mexika, USA a Indie. Plody jsou obvykle menší, kuželovitého tvaru, a při zrání mění barvu ze zelené na červenou. Kajenský pepř je velmi podobný ostatním chilli kořením, ovšem s tím rozdílem, že se vybírají palčivější chilli papričky. Navíc kajenský pepř bývá jemněji namletý a může se podávat na stůl jako koření se solí a pepřem.

V kuchyni je kajenský pepř používán především k tomu, aby dodal jednotlivým pokrmům pikantní chuť. Již z toho je zřejmé, že bývá často používán místo pepře či mleté pálivé papriky. Můžete z něj tedy učinit základní ostré koření v kuchyni, ovšem vzhledem k jeho pikantnosti to s ním nepřehánějte. Kajenského pepře lze každopádně využít při přípravě pokrmů z indické či mexické kuchyně, ale také různých omáček, případně k masu či zeleninovým jídlům. Nicméně, je možné ho vyzkoušet i v kombinaci se sladkými jídly, např. čokoládou.

 

Složení: Pepř kajenský mletý bio*

*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Obsah balení: 35g

Skladování: skladujte v suchu a chladu.

Certifikát ke stažení ZDE

 

Náš příběh - SanusVia  ....špetka radosti

Chceme lidi inspirovat, aby mohli vařit jednodušeji a zdravěji. Našim hlavním cílem je přinášet na trh pouze kvalitní a zdravé potraviny, koření, čaje a další výrobky, při jejíž zpracování se využívají prvotřídní suroviny pěstované v ekologicky čistých oblastech. Naši dodavatelé a pěstitelé jsou tím důkazem. Každé koření nebo bylinka projde navíc naší kontrolou. Nepoužíváme sůl, konzervační látky, dochucovadla ani jiné další látky. Proto v našem koření nenajdete nic, co tam nepatří.

 

"Stavíme na hodnotách"
 Opravdovost
Vyrábíme takové koření, aby vaření s ním byla pro vás radost. Abyste se na vaření těšili, a byla to určitá forma relaxace a seberealizace.

 Jak používat naše krabičky ve vaší kuchyni 

 Lidskost
vaření je jedním ze základních pilířů rodiny a společnosti. Uvařit večeři pro své přátele nebo rodinu přináší možnost užívat si čas s dalšími lidmi, mluvit spolu, spojovat se. 

 Jednoduchost

vlastnosti našich produktů dělají vaření jednodušším. Ať už je to hledání správného typu koření nebo manipulace s krabičkou. 

 

A proto bylo pro nás jasnou volbou vymyslet obal tak, aby si koření udrželo své aroma, chuť a hlavně praktičnost. 

 

Kde nás najdete
jsme tady pro vás on-line i osobně. Můžete navštívit náš e-shop nebo kteroukoliv z více než 200 kamenných partnerských prodejen v Česku i na Slovensku. Naši síť partnerů neustále rozšiřujeme, aby jsme vám byli co nejblíže.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednodruhové bio koření
Záruka: 2 roky
Kvalita: bio
Obsah balení: 35g
Druh koření: jednodruhové koření
Certifikace: CZ-BIO-003
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…